Komunikat o błędzie

 • Warning: include_once(/home/mggp/domains/olsztyn3.mggp.pro-linuxpl.com/public_html/themes/engines/phptemplate/phptemplate.engine) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory w _drupal_theme_initialize() (linia 209 z /home/mggp/domains/olsztyn3.mggp.pro-linuxpl.com/public_html/includes/theme.inc).
 • Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/mggp/domains/olsztyn3.mggp.pro-linuxpl.com/public_html/themes/engines/phptemplate/phptemplate.engine' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php') w _drupal_theme_initialize() (linia 209 z /home/mggp/domains/olsztyn3.mggp.pro-linuxpl.com/public_html/includes/theme.inc).

Opis Kontraktu

Nazwa Kontraktu:

"Projekt i budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko (gr. państwa) z podziałem na zadania: Zadanie nr 3: odc. węzeł Wysokie - m. Raczki"

Numer Kontraktu: O/OL.D-3.2410.1.2016.I-4 Zadanie Nr 3 z dnia 04.07.2018 r.

Opis Inwestycji: 

Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej nr S61 na odcinku od węzła "Wysokie" do miejscowości Raczki. Droga zlokalizowana będzie na terenie województw Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego w granicach administracyjnych gminy Kalinowo w powiecie ełckim i gminy Raczki w powiecie suwalskim. Przedmiotowy odcinek o długości 20,17 km stanowi fragment międzynarodowej drogi E67„Via Baltica” łączącej Europę Środkową ze Skandynawią.
Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF).. 

Wartość Inwestycji:

Całkowita wartość Kontraktu: 484.287.713,04 PLN

Wkład Funduszy Europejskich:

Umowa o Dofinansowanie nr: CEF/004/2014/Z wraz z Aneksem 1

Data podpisania Umowy: 07.11.2018 r.

Wartość Dofinansowania z UE: 379.583.347,00 €
Wartość dofinansowania z UE obejmuje 6 zadań w ramach Projektu budowy drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko.

Okres Realizacji:

29 miesięcy

Cele Projektu:

Do celów projektu należą:

 • zaprojektowanie i budowa przedmiotowego odcinka drogi ekspresowej nr S61,
 • budowa dróg zbiorczych i dróg dojazdowych, które przejmą ruch lokalny,
 • budowa obiektów inżynieryjnych, mostowych i przejść dla zwierząt,
 • budowa węzła drogowego "Wezeł Wysokie",
 • zakończenie prac zgodnie z planowanym terminem - 29 miesięcy.

Planowane efekty:

 • usprawnienie ruchu i podniesienie bezpieczeństwa podróżnych,
 • odciążenie ruchu na DK16 i w okolicznych miejscowościach miejscowościach dzięki przeniesieniu ruchu tranzytowego na drogę S61,
 • zapewnienie wysokich standardów ochrony środowiska dzięki przeznaczonym do tego urządzeniom i przejściom dla zwierząt.

Kontrakt w liczbach:

 • Długość odcinka - 20,171 km